12
Şub

Kurumsal Depolama ve Arşiv Depolama

Günümüzde gelişen teknolojiyle beraber arşivin önemini yitirdiği, kalıcılığının azaldığı düşünülmektedir. Elektronik sistemin çok fazla gelişme göstermesi arşivleri ikinci plana attığı düşünülmektedir. Oysaki işletmeler için zorunlu olan kurumsal ve hukuki önem taşıyan belgelerin saklanma zorunluluğu olduğunu atlamamak gerekir.  Büyük şirketlerin önem taşıyan dosyalarının varlığından bihaber olmaması ve güvenilir alanda korunuyor olma ihtiyacı kurumsal depolama ve arşiv depolamanın gelişimini kaybetmediğinin ve aksine özelliğini koruduğunun kanıtıdır.

Kurumsal depolama hizmetleri, genellikle ofis malzemeleriyle ilgilidir. Ofisinizde fazla olan ama atamadığınız eşyalarınızı kapsar. Buda eşya depolama ihtiyacının doğmasına sebep olur. Kurumsal depolama alanına birçok sebep gösterebiliriz. Şehirlerarası iş değişikliği yapmak zorunda kalmış iş yeri sahibinin ofisindeki eşyaları depolamak istemesi, askere gitme zorunluluğu olan personelin büro eşyasını depolamak istemesi buna örnek olarak gösterilebilir. Kurumsal firmaların eşyalarını depolatırken dikkat etmesi gereken en önemli husus seçilen firmanın kendisi gibi kurumsal olmasıdır. Kilercioğlu nakliyat, bütün nakliye hizmetlerinde olduğu gibi eşya depolama alanında da büyük firma özelliğini korumuştur. Kurumsal depolama hizmetleri sunan firmamız geçmişten aldığı gücü ve özgüveni geleceğe taşımada emin adımlarla yolunda ilerlemektedir.

Arşiv depolama da bir bakıma kurumsal depolamayla benzerlik göstermektedir. İşletmeler için önem taşıyan arşivlerin saklanması gerekir. Yasal önem arz eden gerek yazılı kaynaklar gerekse de görsel nitelik taşıyan belgelerin himaye altında tutulması gerekmektedir. Çünkü elektronik ortamda depolanamayan ya da kaybolabilen arşiv nitelikli belgelerin, gerçek yani aslıyla denetim altında tutulması her zaman gerekmiştir. İstenildiği zaman ulaşılabilecek bilgiler taşıyan arşiv dosyalarının kalıcılığı son derece önemlidir. Gerek özel şirketler gerekse de devlet dairelerinde bulunan arşivlerin depolama hizmeti firmamız tarafından yapılmaktadır. Kurumsal depolama ve arşiv depolama arasındaki önemli ayrıntı, kurumsal depolama işlerinde daha çok dosyalarla beraber ofis malzemelerinin de depolanmasıdır. Fakat arşiv depolama daha çok hukuki konuda önceliklidir. Korunması gereken dosyaların ziyan olmadan depolanması gerekmektedir. Firmamız kurumsal depolama ve arşiv depolama alanındaki hizmetlerini yapmış olduğu taşımalarda referanslı belgelerle müşterilerimize ispatlamıştır. Özel şirket ve devlet kurumlarının depolama hizmetini yapmakla beraber bunu yaygınlaştıran firmamız bu alanda da lider firma konumundadır.

Depolarımız; kurumsal depolama ve arşiv depolamaya uygun olan, rutubete olanak vermeyen, yağmur ve sel baskınlarına uzak olan,  temizliği eksik kalmayan, sürekli kapalı ve havasız tutulmayan, gerekli zamanlarda havalandırılan, zemini ve duvarları düzgün özellikte depolardır. Kilercioğlu nakliyat depolama hizmetlerinden yararlanmak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak depolarımızı ziyaret ederek endişeli fikirlerinizden kurtulabilirsiniz